Elusväli tiim

Võtsime kõik põhitiimi liikmed kokku – meid on kolm – ja vastasime igaüks paarile küsimusele, et ennast ja oma tegemisi natukene tutvustada. Tere tulemast meie maailma!

Erki Laansalu Elusväli

Erki Laansalu

Olen Tallinnast pärit noormees, kellel on seestpoolt juhitud tugev missioon siin elus täita. Elusvälis lasub suur osa tehnilisest toimetamisest minu õlul – tellin kaupu, korraldan kaupade pakkimist, vastan klientide küsimustele, vastutan turunduse ja üldise arengu eest. Ja ütlen ausalt, et selline mitmetahuline rollide täitmine on väga põnev, kuid samas ka väljakutsuv.

See, kuidas me oma perega jõudsime Elusväli loomiseni, on pikem lugu, kuid nüüd tagantjärele analüüsides on lihtne öelda, et kuidas siis oleks saanud teisiti minna? Tundub, et see ettevõtmine oli kõrgemate jõudude poolt juhitud ja toetatud. Igal juhul olen täna siin kohas, kus ma annan endast parima, et luua siia ilma juurde terveid ja õnnelike inimesi. Eelkõige aidates pidurdada ning ümber pöörata krooniliselt haigete inimeste osakaalu, kuid veel enam, aidata neid, kes juba on krooniliselt haiged, taas uuele tervele elule ärgata. Ja kui sa juba tunned end täna tervena, siis anda sulle väekust veelgi juurde.

Minu unistus on elada terves ja vabas ühiskonnas, kus kroonilised terviseprobleemid ning rasked vaimsed seisundid on pigem haruldus kui reegel. Minu arvates on terve füüsiline keha üks peamisi eeldusi terve ühiskonna loomisel.

Aastaid kestnud otsingud jõudsid lõpuks Anthony Williami raamatuteni, sealt edasi Vimergy toodeteni ning sealt arenes üsna kiiresti asi sinnamaani, et oleme Vimergy ametlik edasimüüja Eestis ning oleme inimestele toeks nende tervenemisteekonnal.

Mis on Sinu lemmik viis oma tervise eest hoolitsemiseks?

Loodusrahva esinadajana ütlen, et kõige puhtamad ja otse loodusest tulnud ravimid tunduvad mulle kõige paremini mõjuvat. Näiteks kevadel meeldib mulle väga teha noortest võilillelehtedest värskelt pressitud mahl. Samas tean, et igal elu hetkel see ei ole võimalik ning minu arvates järgmine parim variant on puhastest loodusandidest tehtud alkoholivabad tinktuurid ja teed. Ma olen selle koha pealt realist ja tean, et meie intensiivkasvatuse mullad on mineraalidest vaesustunud, toit suures osas mürgitatud ning värske toidu kattebioom puudulik. Seega hoolitsen, et kriitilise tähtsusega mineraalid ja vitamiinid saaksin mujalt kätte.

Milline toidulisand või supertoit peab alati Su ravimikapis olema?

Jõuamegi sujuvalt minu profülaktika komplektini, mida ma igapäevaselt tarbin. Need on Vedel tsink, B-12, Kassiküüs ja Micro-C. Lisaks sellele on väga oluline, et mul oleks igapäevaselt võimalus teha Meditsiinimeediumi Detox smuutit.

Vaba päev ja otsustad köögis kokata mõnda oma lemmiktoitu. Mida kokkad?

Ma armastan lihtsaid roogasid – kunagi oli mulle suureks inspiratsiooniks Jamie Oliveri ja tema 30-minuti road. Kuigi enamik retsepte enam ei sobi, siis idee, et head toitu saab teha ka 30 minutiga, meeldib tänaseni. Võib kõlada veidralt, aga mulle on õudsalt hakanud meeldima spinatisupp kurginuudlitega. Tegelikult on suur osa meie pere lemmikroogasid juba Elusväli blogist leitavad. Raske on lemmikut valida 🙂

Pille-Riin Usler Elusväli

Pille-Riin Laansalu

23-aastaselt värskelt emaks saanuna jäin üleöö voodihaigeks (täpsemalt öeldes kroonilisse neuroloogilisse väsimusse – mis on midagi hoopis rohkemat, kui lihtsalt mõningane ajutine väsimus, jõuetus või stress).  Sellega tuli kaasa ka lõputul hulgal muid sümptomeid, mis takistasid mul igapäevaelu elamast ja tekitasid suurt ärevust. 

Tundsin, et mu keha laguneb koost. Olin 23, aga tervise osas näis, juskui oleksin 70-80-aastane. Kuid otsustasin, et selline elu pole minu jaoks. Otsisin ja leidsin oma murele lahenduse – leidsin tervenemise elustiilimuutusest!

Selleks ma Elusvälis olengi: toetame end täisväärtusliku toidu ja maailma võimsaimate toidulisanditega, samal ajal õppides tundma tõde selle kohta, millega meie kehad ja hinged 21. sajandil silmitsi seisavad, ning ka selle kohta, kuidas saame hoida oma kõige kallimat vara – oma tervist, terviklikkust. Elu tuleb hoida.

Mis on Sinu lemmik viis oma tervise eest hoolitsemiseks?

Oma füüsilist ja emotsionaalset tervist toetan Meditsiinimeediumi infoga: rasvavabad hommikud, tervendavad toidud ja toidulisandid ning puhastuskavad on teinud minu elus imesid. Minu vaimsele tervisele on alati hästi mõjunud Eesti puhtas looduses matkamine, aiatööd ning pere ja lähedastega koos kvaliteetaja veetmine. Ning muidugi ei saa mainimata jätta seda, mis annab igapäevaelu kaose keskel hingele rahu ja juhatust. Inimestel on selleks erinevad tehnikad – mina leian abi palvest ja meditatsioonist.

Milline toidulisand või supertoit peab alati Su ravimikapis olema?

Seller, Vimergy vedel tsinksulfaat ja Vimergy B12 vitamiin.

Vaba päev ja otsustad köögis kokata mõnda oma lemmiktoitu. Mida kokkad?

Ma lõikaksin lahti arbuusi, pärast seda jooksin mustikasmuutit, ja päeva teises pooles sööksin aurutatud kartuleid. Lihtsuses peitub võlu. 

Tuuli Ivainen spread it social Elusväli

Tuuli Ivainen

Olen tulihingeline terviseentusiast ning armastan end selles vallas järjepidevalt täiendada. Lisaks meeldib mulle tohutult kokata ning toidufotograafia on minu suur kirg. Mul on suur rõõm ja au olla osa Elusväli vahvast tiimist. Mina vastutan selle eest, et Elusväli blogi oleks täis tervislikke, lihtsaid ja maitsvaid retsepte. Mõtlen välja retseptiideid, katsetan järgi, seejärel püüan pildile ning kirjutan juurde ka valmistamisõpetuse.

Mis on Sinu lemmik viis oma tervise eest hoolitsemiseks?

Õige toitumine on minu jaoks kindlasti number üks. Hoolitsen selle eest, et kodus oleks alati palju värsket ning püüan nii palju kui võimalik, valmistada kõik toidud nullist ise. Nii tean ma täpselt, mida minu toit päriselt sisaldab ning saan kindel olla selle kvaliteedis.

Milline toidulisand või supertoit peab alati Su ravimikapis olema?

Mul on tegelikult lausa kolm lemmikut, mis on alati kodus olemas. Nendeks on spirulina, kassiküüs ja vedel tsinksulfaat. Spirulinat lisan oma hommikusmuutisse ning tsink ja kassiküüs hoolitsevad minu immuunsuse eest.

Vaba päev ja otsustad köögis kokata mõnda oma lemmiktoitu. Mida kokkad?

Suure magusasõbrana küpsetaksin ilmselt midagi head ja tervislikku – võib olla tatrajahuga banaanileiba, see on nii minu kui ka minu elukaaslase suur lemmik!

Tuuli tegemistel saad silma peal hoida siit

Elusväli väärtused

5 peamist põhjust, miks me seda teeme

 1. Tervem sina = õnnelikum sina
  Tervel inimesel on tuhat unistust, haigel ainult üks.
  Kui sa ei saa oma unistusi täita, siis jääb maailm sinu kingitustest ilma. Terve keha on unistuste täitmise eelduseks ning meie soovime väga sinu unistusi täitumas näha. Iidne põlisrahvaste tarkus ütleb: “Inimene saab olla tõeliselt õnnelik vaid siis, kui ka kõik teised ümberringi on õnnelikud.” Elusvälis hoiame seda mõttetera au sees ning soovime, et sa saaksid terveks ja õnnelikuks.

 2. Tervislik eluviis toob tervislikud mõtted
  Nii vaimse kui ka füüsilise keha eest tuleb hoolitseda. Eluvälis oleme peamiselt keskendunud füüsilise keha toetamisele, kuid oleme avastanud, et toetades füüsilist keha hakkavad automaatselt tervenema ka emotsionaalsed ja vaimsed aspektid. Terves kehas terve vaim!

 3. Jagamine – see tähendab hoolimist
  Oleme tervenemise juures kogenud nii üles-, kui ka allaminekuid, katsetanud kümneid erinevaid lähenemisi toitumises ja mõtlemises (ja vaimsuseski) ning jõudnud järjepideva töö tulemusena lõpuks sinnamaale, kus võime palju selgemalt rääkida inimkeha toimimisest. Kindlasti on meil väga palju õppimist veel ees ning me ei pea ennast kõiketeadjateks, kuid näeme, et see kõik, mis on meie elu aidanud ja paremaks teinud, võib aidata ka sind. Soovime väga kõiki õpitud kogemusi ja teadmisi sinuga jagada.

 4. Terve inimene suudab veelgi enam hoolitseda ümbritseva elukeskkonna eest
  Olgu sind ümbritsevaks keskkonnaks inimesed või loodus, sinu enda koduaed või kogu planeet – igal juhul suudad sa tervena rohkem hoolida kõigest, mis sinu südant puudutab ja sind kõnetab. Olles ise terved, saame hoolitseda selle eest, et me kasutaks maad heaperemehelikult ning meie lastele jääks veelgi ilusam koduplaneet.

 5. Hooliv ettevõtlus loob helgemat maailma
  Mida enam me koos otsustame oma rahaga hääletada mahedama, puhtama ja ausama maailma eest, ostes tooteid ja teenuseid vaid tootjatelt, kes on oma moraalsust tõestanud, seda õnnelikumas maailmas me kõik koos elama hakkame. Eluvälis müüme vaid nende ettevõtete tooteid, kelle mõju ökosüsteemile ning ühiskonnale tervikuna on positiivne. Iga ostuga toetad rohelisemat ning puhtamat maailma. Selle tõestuseks tähistame me oma tiimiga iga edukat uut hooaega kevadise puudeistutamisega.

Soovime sulle sinu tervenemise teekonnal palju edu ja kordaminekuid! 
Erki ja Pille

P.S. Vaata kindlasti ka meie informatiivseid videoid Youtubest ning toeta oma tervist tervislike ja patuvabade retseptidega – need leiad meie blogist. Tippkvaliteetsed toidulisandid ja tervislikud mahedad toidukaubad leiad meie e-poest.