Raviteed - esivanemate tarkus mugavas pakendis

Ravimtaimi on kasutatud tervise turgutamiseks sama kaua, kui oleme siin planeedil elanud. Kui see on nii pikalt ajale vastu pidanud, siis küllap seal midagi on, mis inimesi aitab.

Kas teadsid, et paljude tavameditsiini ravimite koostisosad pärinevad just ravimtaimedest? Nii näiteks on aspiriin saanud oma nimetuse angervaksa endisest ladinakeelsest nimest Spiraea ulmaria, sest angervaks sisaldab palju salitsüülhapet – seda sama ainet, millest toodetakse aspiriini. Või kas olid kuulnud, et üheksavägisega raviti Iirimaal tuberkuloosi juba siis, kui meditsiinilist tuberkuloosiravi veel ei eksisteerinudki? 

Need on kõigest paar näidet sellest, kui võimsad võivad olla ravimtaimed, kui neid õigesti kasutada. Kui ajaloos tagasi minna, siis näeme, et ravitsejate ja apteekrite rohukapid koosnesidki peamiselt erinevatest ravimtaimedest, mida omavahel kombineeriti, et saada ravitoonikuid erinevate tervisevaevuste leevendamiseks.  Taimeriik on mingis mõttes kogu tänapäeva teaduse alustala – kõik on ju alguse saanud just loodusest ja ei kuskilt mujalt. 

Elusväli toob oma klientideni eestimaiseid ravimtaimeteid, mis on tervislikud, mahedad, maitsvad ja väekad. Ikka ja alati ainult see kõige puhtam ja kvaliteetsem kraam, mida julgeme ise tarbida ja ka oma lastele pakkuda!