sellerimahl

10 põhjust, miks alustada hommikut sellerimahlaga

Öeldakse, et püsiva harjumuse kujunemine võib aega võtta kuni kolm nädalat ehk 21 päeva. Ometi ei saa ükski harjumus tekkida enne, kui sellele päriselt võimaluse anname. Nii ka sellerimahla puhul. Lükates sellerimahlaga alustamist üha edasi, lükkad ühtlasi ka potentsiaalset tervenemist aina kaugemasse tulevikku. Kui sind aga vaevavad peavalud, väsimus, nõrgenenud immuunsus või mõni muu krooniline tervisemure, võiks sellerimahlast saada võimas abiline sinu elus.

Selleks, et sind pisut julgustada, oleme kokku koondanud kümme olulisimat punkti sellerimahla väekatest omadustest. Info pärineb Meditsiinimeedium Anthony Williamilt, kes on ühtlasi ka ülemaailmse sellerimahla liikumise algataja. Seega, kui oled veel pisut kahtleval seisukohal, siis siin on sulle 10 põhjust, miks oma päevale just sellerimahlaga võimas start anda.

1. Sellerimahl vähendab põletikku 

Sellerimahl on täis võimsaid põletikuvastaseid ühendeid, pakkudes seeläbi tõhusat abi kõigile autoimmuunhaiguste käes kannatajatele. Nii võib sellerimahlast võib abi olla näiteks Hashimoto türeoidiidi, fibromüalgia, Lyme’i tõve ehk borrelioosi, ärritunud soole sündroomi, psoriaasi, luupuse, sarkoidoosi, reumatoidartridi, tsöliaakia, Guillain-Barre sündroomi, podraga ja happe refluksi puhul. Sellerimahl aitab põletikku peatada, takistades põletikku põhjustavaid patogeene, sealhulgas ebaproduktiivsed bakterid ja viirused nagu Epstein-Barr (EBV). 

sellerimahl

2. Sellerist värskelt pressitud mahl soodustab seedimist

Hommikul esimese asjana joodud sellerimahl soodustab päeva jooksul söödavate toitude seedimist. Sellerimahlas sisalduvatel mineraal- ja kobarsooladel, kofaktor-mikroelementidel ning elektrolüütidel on unikaalne võime mao soolhape täielikult taastada ning seda tervislikus tasakaalus hoida.

See on omakorda hädavajalik korrapärase seedeprotsessi toimimiseks. Soolhape nimelt vastutab maos toidu seedimise ja valkude lagundamise eest. Kui soolhappe tase on aga liiga madal, ei seedi toit maos piisavalt ning hakkab roiskuma, põhjustades puhitust ja seedehäireid. Sellerimahl aitab seedeprotsessi korrapäraselt töös hoida, toidul seedida ning toitainetel imenduda. 

3. Sellerimahl hoolitseb neerupealiste eest 

Sellerimahlas sisalduvad naatriumsoolad aitavad hoida neerupealised stabiilsena ja töökorras, ennetades neerupealiste väsimust ning sellega seonduvaid terviseprobleeme. Teisisõnu on sellerimahlast abi stressi- ja adrenaliinirohke elustiili tasakaalustamiseks.

4. Sellerimahl aitab vabaneda aknest 

Aknet põhjustavad streptokokk-bakterid, mis on aja jooksul jõudu kogunud antibiootikumide toimel, mida oled võib-olla mingil eluperioodil tarvitanud või millega oled teadmatult näiteks saastunud vee või toidu kaudu kokku puutunud.

Streptokoki peamine elupaik on maksas ning kui maks ja lümfisüsteem nõrgenevad, on streptokoki jaoks tee valla, et jõuda ka sinu nahani. Selleks, et nahka kaitsta, käivitub immuunsüsteemi poolt kaitsereaktsioon, mis ajendab nahka rohkem rasu tootma, et bakterite tegutsemist takistada. Kui elukeskkond on streptokokile aga sobiv, surub ta end siiski naha välimisse kihti, tuues endaga kaasa näiteks tsüstilise akne. Akne intensiivsus sõltub nii streptokokkide arvust kui ka sellest, kui palju kütust (loe: toksiine ja raskemetalle) maksas ning nahaaluses koes streptokokile leidub.

Sellerimahlas peituvad naatriumsoolad toimivad antiseptikuna ning mõjuvad streptokokk-bakteritele hävitavalt. Lisaks aitab sellerimahl kaasa maksa puhastamisele, mis loob omakorda streptokokile ebasoodsa elupaiga. Ühtlasi tugevdab sellerimahl ka organismi üleüldist vastupanuvõimet, aidates seeläbi streptokoki poolt põhjustatud probleeme (nagu akne) taastekkimist tulevikus vältida.   

5. Sellerimahl hoolitseb maksa tervise eest 

Sellerimahl puhastab maksa, vähendades selle toksilist koormust ning aidates neurotoksiinid ning teised viirusejäätmed maksast eemaldada. Seeläbi aitab sellerimahl vähendada ka maksa kuumust. Lisaks tugevdab sellerimahl sapi tootmist. 

sellerimahl

6. Sellerimahl aitab langetada kehakaalu 

Kaalutõusu eest ei vastuta mitte ainult ainevahetus, vaid pigem loid ning toksiinide poolt ülekoormatud maks, mis on endasse talletanud ohtralt rasvarakke, mille sisse on kapseldatud ohtlikud toksiinid. Kui rasvarakud enam maksa ära ei mahu, hakkavad need levima ülejäänud keha piirkondadesse.

Sellerimahl aitab rasvarakke lõhustada ja kehast välja uhuda. Lisaks võimaldab sellerimahl maksa puhastada sinna kogunenud mürkidest, raskemetallidest ja patogeenidest, äratades selle elutähtsa oragni seeläbi uuele elule. Sellerimahl taastab tasa ja targu maksa töövõime ning aitab seeläbi ka kehakaalu stabiliseerida. 

7. Sellerimahl toimib viirusevastaselt

Sellerimahlas sisalduvad võimsad naatriumsoolad pärsivad nii Epstein-Barri (EBV) kui ka teiste patogeenide kasvu organismis. Naatriumsoolad haagivad enda külge viiruslikud neurotoksiinid ja viivad need ohutult organismist välja. Lisaks tugevdab sellerimahlas sisalduv ainulaadne C-vitamiini vorm immuunsüsteemi, muutes keha viirustega võitlemisel tugevamaks ja efektiivsemaks. Immuunsüsteem saab juurde tuge, et hävitada EBV ja teised viirused, samal ajal takistades uute patogeenide sisenemist kehasse. 

8. Sellerivartest pressitud mahl on tõhus abiline ekseemi ja psoriaasi korral 

Nahaprobleemide põhjustajateks on maksas pesitsev Epstein-Barri viirus (kellel on üle 60 erineva tüve). Kui organismis leidub viirusele vajalikku toitu (sealhulgas raskmetalle nagu toksiline vask, alumiinium ja elavhõbe), saab viirus hoogsalt jõudu juurde ning hakkab eritama mürgiseid dermatoksiine ehk nahamürke.

Kui maks on ülekoormatud ega suuda dermatoksiinidega toime tulla, paisatakse toksiinid tagasi lümfisüsteemi, kust võivad mürgid leida tee nahani, jäädes nahaalustesse rasvkudedesse lõksu. Lõksu jäänud toksiinid võivad seejärel aga nahal lööbena avalduda. Siinkohal tuleb taas appi viirusevastane ravitoonik ehk sellerimahl, mis alandab organismi viiruskoormust ning aitab taastada immuunsüsteemi, muutes selle piisavalt tugevaks, et viirustele vastu astuda.

Ühtlasi aitab sellerimahl väljutada maksast toksiinid ja raskemetallid (eriti kui kombineerid sellega ka teisi tervendavaid toite ja jooke, näiteks raskmetalle eemaldava detox smuuti), tugevdades seeläbi maksa ning jättes viirused nälga. 

9. Sellerimahl on võimas relv SIBO ja kõhupuhituse vastu 

Sellerimahl hävitab peensoole bakteriaalset ülekasvu ehk SIBO-t põhjustavad streptokokid, võimaldades seeläbi SIBO edukalt seljatada. Võtmesõnaks on ikka ja alati selleris peituvad võimsad naatriumsoolad, mis asuvad halbade bakterite vastu võitlusse. Lisaks suudab sellerimahl lagundada soolestiku seintele ja peensoolde kleepunud rääsunud rasva ja valgud, vabastades soolestiku puhitusest, valust ning ebamugavustundest. 

10. Sellerimahl alandab kõrget kolesteroolitaset 

Peamine põhjus kõrge kolesteroolitaseme taga on tegelikult loid ja ülekoormatud maks. Seetõttu kõik tegevused, mis maksa puhastavad ja tugevdavad, aitavad kaasa kolesteroolitaseme normaliseerumisele.

Sellerimahl tugevdab maksa ning väljutab sinna kuhjunud toksiinid, raskemetallid ja patogeenid, aidates seejuures vabaneda ka kõrgest kolesteroolitasemest. Kui oled kolesterooliga kimpus, tasub kindlasti haarata just nimelt sellerimahla järele. 

Kuidas seda võimsat ravitoonikut valmistada? 

Selleks, et sellerimahla valmistamine sulle võimalikult mugavaks muuta, oleme kokku pannud ka põhjaliku samm-sammulise juhendi koos tutvustava videoga. Tutvu sellerimahla valmistamisõpetusega lähemalt SIIN. 

Mõnusat mahlatamist ning püsi terve!

Kasutatud allikad: 

Selles artiklis esitatud teave on ainult informatiivsetel eesmärkidel; tegemist ei ole meditsiiniliste nõuannetega, siin ei pakuta diagnoosi ega ravi. Terviseprobleemide esinemise korral tuleb pöörduda arsti või tervishoiutöötaja poole. Kui sa soovid kasutada alternatiivseid või uudseid ravivahendeid oma tervise toetamiseks, siis tutvusta seda infot oma perearstile. Vii talle vastavateemaline raamat ning aruta, kas ja kuidas oleks võimalik kasutada terapeutilisi toite ja toidulisandeid oma tervenemises.

image_pdfimage_print

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga